Jeśli jechać na dłuższą wycieczkę wynajętym samochodem, to tylko takim, który pozwoli przemieszczać się w sposób wygodny i komfortowy. Dotyczy to zwłaszcza takich sytuacji, w których na wycieczkę wybiera się cała rodzina. A cała rodzina i bagaże to duża powierzchnia, która szybko się zapełnia. W takich sytuacjach trzeba wynająć dobry samochód, który wszystko pomieści. Najpopularniejszy podczas wynajmu aut Gdańsk jest w tym wypadku Ford Focus Kombi.

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym samochodem a samochodem kombi? Przede wszystkim właśnie większa powierzchnia. Różni się chociażby wielkość bagażnika, a ten odgrywa wielkie znaczenie wówczas, kiedy każda z pięciu osób ma ze sobą czy to dużą walizkę, czy też duży plecak i do tego po kilka dodatkowych niewielkich rzeczy. Jeśli trzyma się je poza wnętrzem kabiny, wówczas każdemu jest wygodniej - dlatego wynajem aut Gdańsk koncentruje się ostatnio na markach typu kombi.

Ford Focus Kombi ma też tę dodatkową zaletę, że mimo dużej powierzchni wewnętrznej, sam w sobie jest bardzo zwrotny, dzięki czemu łatwo się nim poruszać w każdych właściwie warunkach. Pomaga to podczas wynajmu aut Gdańsk tego typu. Na ten typ Forda decyduje się coraz więcej klientów, zarówno jeżdżących po miastach, jak i poza wielkimi aglomeracjami.