Do wybicia szyby wyśmienite są urządzenia zakończone twardym ostrym czubkiem. Nie każdorazowo mamy przy sobie profesjonalne urządzenie do wybijania. Na szczęście szybę samochodową można wybić również prostymi przedmiotami znajdującymi się wokół nas. Na przykład kamień lub gaśnica samochodowa może wystarczyć do wybicia szyby.

Profesjonalne wybijaki do szyb

Szyba niezwykle łatwo pęka, już przy niewielkim nacisku końcówki noża z wybijakiem. Ten sam nóż niestety nie poradził sobie przy cięciu pasów. Uderzenie wybijakiem nie ma zostać nadmiernie mocne - tak ażeby ręka nie wpadła do środka (ryzyko skaleczenia). Wybijak do szyb powinien być użyty w rogu szyby - tam jego działanie będzie najskuteczniejsze bo szyba jest stabilniejsza i mniej sprężynuje niż na środku.

Sprawne urządzenia ratunkowe

W realnej sytuacji posiadanie niesprawnego środka ratunkowego może jedynie spotęgować stres. Istotne jest ażeby mieć pewność co do jakości i skuteczności posiadanych wybijaków do szyb, noży do rozcinania pasów , a oprócz tego gaśnic. Stosunkowo możliwości warto osobiście sprawdzić ich działanie i skuteczność.

Zobacz film z wybijania szyb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *